sobota, 12 kwietnia 2014

Nawet firanki mają falbanki


adalija

Księżniczka zarządziła dzień balbankowy. Wszyscy pamiętamy, że na sobotę ale księżniczka twierdzi, że nic podobnego bo od początku mówiła, że na niedzielę i nie balbankowy tylko falbankowy. Wszyscy musieli powyciągać z kufrów ubrania z balbankami albo je sobie podoszywać. Najlepiej do czegokolwiek ale można też do spódnicy, spodni, swetra, czepka, skarpetek i czegoś jeszcze ale nie pamiętam a jak będzie długa balbanka to nie może być od pasa bo wtedy się nazywa spódnicą albo fartuszkiem. A! do fartuszka też można przyszyć, zwłaszcza osoby obsługujące gości powinny. Encyklopedyk uzależnia to czy będzie na balu od pogody bo Roch i Maniek chcą się wybrać na ryby więc może on też by z nimi poszedł. Na razie dekoruje pokój balonikami bo baloniki pasują do balu tak samo jak balbanki albo jeszcze bardziej tak samo.
Właśnie księżniczka powiedziała do Beatrycze, że jedną z atrakcji balu balbankowego będzie robienie fikołków. Beatrycze jest niezadowolona bo ma długą, wąską sukienkę więc księżniczka ją pocieszyła, że może
robić inne figle a Encyklopedyk teraz uważa, że jednak woli przyjść na bal.
Roch nie woli i jest zły bo ktoś powiedział Beatrycze o balu . Dobrze, że to nie ja bo przez tego kogoś Marcelka z dzidziusią nie przyjedzie.
Pelagia wylosowała prawo do noszenia fartuszka na balu i na początek ma pozbierać rzeczy niepotrzebne do fioletowej torby żeby na balu nie było flejtuchowato.

falbany.jpg

fal2.jpg

falb.+Pamela.jpgA--F.jpg

Tyle od Karolci. Już się zmęczyła i poszła spać a Pelagia jeszcze pracowała a gdy nawet ona sobie poszła pozostał Encyklopedyk i rozmyślał jak tu skłonić księżniczkę Walentynę aby wyjawiła mu przepis na eliksir młodości. Możecie sobie o nim różnie myśleć ale  falbanki pozwolił sobie przyszyć do spodni nie z pustoty tylko w celu zaprzyjaźnienia się z księżniczką nim nawet ona przepis zapomnie.
Gdy tak sobie rozmyślał zaczęła się niedziela. Dzień falbankowy. Dobranoc.

2 komentarze:

  1. Fakt! nawet firanki mają falbanki :D
    ale i u Ciebie falbanek nazbierało się sporo ;)
    Pozdrawiam serdecznie :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowana większość przyszyta w ostatnim tygodniu. Nie było problemu bo zgromadziłam trochę gumek z falbankami. Dziękuję i również pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń