piątek, 15 stycznia 2016

Marcela znalazła skrzacią encyklopedię. Pomyślała, że sprawdzi kim właściwie był dla Walentyny Rupert bo księżniczka kiedyś powiedziała, że jej pierwszym narzeczonym, kiedy indziej, że tak miał na imię jej pies a najczęściej nazywała tak Rocha i dlatego w ludzkim świecie przybrał nazwisko Rupert. Nikt nie wie jak skrzaty to robią ale potrafią się zarejestrować. Dzięki temu mógł uzyskać prawo jazdy, ślub z Marcelą i metrykę Tosi. Możecie sobie to sprawdzić w rodzinnym mieście Marceli  - Kołtunkowie. Skrzacia encyklopedia bardzo Marcelę rozczarowała. Większość kartek jest pustych, jeśli nie liczyć trzech literek u góry każdej strony. Na stronie z literkami RUP są dwa hasła - Ruperciarnia
i rupieć, Ruperta brak.  Za to na stronie z literkami WAL występuje hasło Walentyna księżniczka  - córka Olgierda Zgrywusa ur. 16 dnia wiosny w 10 roku panowania Olgierda Zgrywusa, córka praczki Żytomiry. 
 To wszystko ale Olgierd Zgrywus i Żytomira praczka też mają swoje miejsca w encyklopedii. Marcela dowiedziała się więc, że Olgierd miał więcej dzieci, w tym księcia Ruperta zaś Zytomirę z córeczką przegnała z pałacu księżna Gusia,  matka Olgierda.
    Tak więc Walentyna jest przyrodnią siostrą Ruperta.
-Ktoś tu powinien dopisać hasło Rupert - powiedziała Marcela mężowi.
-To może ty kochanie - zaproponował.
-Chyba za mało wiem.
-To przejrzysz nasze wielkie archiwum i wszystko będziesz wiedziała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz