wtorek, 12 stycznia 2016

Niegościnność Rocha.


Ireneusz posmętniał. Od powrotu Marceli stracił swoje miejsce na kanapie obok Rocha. Co gorsza nie od razu się zorientował i Roch musiał mu wprost powiedzieć, że to jest miejsce Marcelki. Wczoraj późnym wieczorem kazał  przygotować skrzynię przetworów dla księżniczki Walentyny i zapytał  Ireneusza kiedy do niej wraca aby auto było na tę porę zrezerwowane. Tymczasem Ireneusz myślał, że może już zostanie w Ruperciarni jako rezydent i pomoże niedoświadczonemu Rochowi w zarządzaniu.. Hrabinie Żorżetcie też by to pasowało. Wprawdzie bywa wobec Ireneusza złośliwa ale odkąd on jest w Ruperciarni stara się ładnie wyglądać.
-A może przy okazjii pojechałabyś  odwiedzić siostrę? - Zagadnął ją Roch - dorzucę buraka aby nie zarzucili nam, że podsyłamy im gęby do żywienia.
-To może jeszcze dwie marchewki aby hrabina nie czuła się zobowiązana skrócić wizytę - doradziła Marcela - i może zdążę uszyć suknie z cekinami czy czymś takim dla babci Sabci i księżniczki.
-No nie wiem - zwątpił Roch gdy spojrzał w stronę wielkiego okna - śnieg pada - trzeba będzie wyjechać wcześnie rano aby nam całkiem drogi nie zasypało.
Już jest wcześnie rano a w Ruperciarni ruch bo Roch kazał budzić Ireneusza i hrabinę aby zdążyli zjeść przed drogą śniadanie. Chyba nie są tym pośpiechem zachwyceni.

7 komentarzy:

 1. Roch ma fajniutką czapeczkę, a z Marceliny zrobiłaś prawdziwą
  królową :)))
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różne taśmy z cekinami wiązłam jej na głowie i wpadł mi w ręce kawałek zszytej jak na spódnicę postawiłam na główce a potem zdecydowałam, że wybieram właśnie tę. Marcela to duża lalka, fotografie jej główki nakładam na ciałka mniejszch lal. Tym razem jest to lalka ciężarna. Niestety sukienka idealnie to maskuje.

   Usuń
  2. tak sobie właśnie myślałam,
   bo mi główka pasowała tylko
   na porcelanowe istnienie ;D

   Usuń
  3. Brawo. To jest porcelanka.

   Usuń
  4. Brawo. To jest porcelanka.

   Usuń
 2. Faktycznie wszyscy jacys tacy niewyspani i w troche zwarzonych humorach ;)Ale prezentuja sie dostojnie :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, są niezadowoleni. Roch z tego, że mu się Ireneusz do wszystkiego wtrąca, Zorżetta, że nie zwraca na nią uwagi, Marcela bo brak jej prywatności.:)

   Usuń